DOMA JE DOMA

Projekt DOMA JE DOMA má za cíl poskytovat kvalitní služby osobní asistence, které zajistí právo na plnohodnotný život v přirozeném prostředí domova bez nutnosti umístění do ústavu.

Klienti využívající služeb osobní asistence jsou především zdravotně postižení spoluobčané, ale i senioři, kteří by bez každodenní pomoci osobní asistence byli odkázáni na ústavní péči.

Osobní asistence vykonávána přímo v bytě klienta, tedy v jeho přirozeném prostředí, ale i v běžném veřejném prostředí, umožňuje i nadále žít kvalitní život se snahou o sociální začlenění do plnohodnotného života ve společnosti. Jde především o pomoc se základními úkony, které „zdravého člověka“ provází na každém jeho kroku. Ať už se jedná o pomoc při ranní hygieně, oblékání, pomoc při přesunu na vozík, doprovod do zaměstnání, do školy, k lékaři, pomoc při nákupech, pomoc při přípravě jídla, doprovod za kulturou, večerní hygienu, až po ukládání na lůžko apod.

Spustili jsme nový e-shop chráněné dílny. Můžete si pořídit ručně dělané výrobky z pohodlí domova. V obchůdku si nově zakoupíte i krásné obrazy významných českých památek nebo si udělejte radost ve výprodeji.

Konec října přinesl vyvrcholení naší kampaně POMOZTE DVAKRÁT – Zdravotně postižení pro dětské domovy. Po měsíci adrenalinu jsme dospěli do finále a s velkou slávou! Nejenom, že se nám podařila vybrat cílová částka 50.000,- Kč, ale i něco navíc! Máme pro vás několik zajímavých čísel:

58.200,- Kč – Výsledná částka, kterou se podařilo v kampani vybrat. Je to celkem 116% naší cílové částky.

93 s vás se rozhodlo náš projekt podpořit. Jsem nadšení, že nám většinu částky nepřispěl jeden štědrý fanoušek, ale že jsme oslovili takové množství hodných lidí.

26.10. – 27.10. – Tyto pouhé dva dny byly pro nás naprosto klíčové, vybrali jsme během nich totiž přes 40% z celkové částky.

17 berušek Barušek dostanou děti v dětských domovech. Jedná se o nejpopulárnější hračku naší kampaně. V těsném závěsu s medvědem Matějem (16 ks) a tučňákem Čendou (13 ks).

O výrobě a předávání dárků vám dáme vědět, jakmile budeme nějaké novinky mít. Sledujte nás tedy i nadále a ještě jednou vám všem z celého srdce děkujeme!

Kontaktujte nás

Máte nějaký dotaz? Neváhejte a napište nám.